Bireysel Danışmanlık

Bireysel terapi, danışan ve terapist arasında yapılan, yapılandırılmış görüşmeleri ifade eder. Bu görüşmelerde danışanın problemleri detaylı bir şekilde ele alınır ve bu sorunların çözümü için birlikte çalışılır. Her bireyin sorunlarının kendine özgü olduğu unutulmamalıdır. Terapist, danışanın problemleri ve ihtiyaçları doğrultusunda en uygun yaklaşımları belirler ve uygular.

Bireyin yaşam yolculuğunda karşılaştığı problemleri fark edebilmesi, anlam verebilmesi, dönüştürebilmesi ve bu farkındalıklarını koruyabilmesi amacıyla bir uzmanın eşliğinde çıktığı gizlilik esasına dayanan bir keşif yolculuğudur.

Bireysel Terapi nedir, Nasıl Uygulanır? İstanbul psikolog merkezi

Bireysel Terapi Nasıl Uygulanır?

Bireysel terapi seansları, bireyin kendi iç dünyasında bir yolculuğa çıkmasını sağlayarak, kişinin mevcut sorunlarına farklı bakış açılarıyla yaklaşmasına ve içsel iyileşme sürecine girmesine yardımcı olur. Bu sayede dış dünyayla olan ilişkilerini güçlendirir ve daha huzurlu bir yaşam sürebilir.

Bireyin yaşadığı problemlerin altında yatan geçmiş ve güncel konuları keşfetmesi ve çözümlemesini sağlar. Hayatı daha anlamlı hale getirmek, kendini daha iyi tanımak için bireysel dnaışmanlık hizmeti alarak, birey karşılaşacağı sorunlar ile başa çıkma becerileri geliştirir çözüm yollarını hızla fark edebilen bireyler haline dönüşebilir. Terapi desteği almayı seçtikleri uzman psikoloğun sahip uzmanlaştığı terapi yöntemine göre süreç farklılaşır. Genel hatlarıyla benzerlik gösteren terapi yöntemlerinde bazen kullanılan yöntem ve terapistin yaklaşımı farklılaşabilmektedir.

Ousia Psikoloji Psikolojik Danışmanlık Merkezi terapi seanslarını deneyimli psikolog ekibi ile gerçekleştirmektedir. İstanbul’da avrupa yakası, Şişli, Nişantaşı, Bomonti, Osmanbey bölgelerindeyseniz yüz yüze terapi için bize ulaşabilirsiniz. Anadolu yakası veya farklı illerde yaşıyorsanız da online terapi seanslarımıza katılabilirsiniz.