Cinsel Danışmanlık

Bireylerin cinsel anlamda yaşadığı psikolojik temelli sorunların (vajinusmus, erken boşalma gibi) ele alındığı ve bu sorunlara şimdi de ve geçmişte neden olabilecek alanların beraber değerlendirildiği ve bilimsel temelli müdahale yaklaşımlarıyla ilerlenen bir psikolojik danışmanlık çeşididir.

Cinsel Terapi Ne Zaman Gereklidir?

Cinsellik insana verilmiş armağanlardan biridir. Sağlıklı ve uygun şekilde yaşandığında kişilerin salgıladıkları çeşitli hormonal durumlarla beraber yaşam kalitesini düzenleyebileyen etkili bir faaliyettir. Cinsel anlamda sorunlar yaşayan veya cinsellikle ilgili kaygıları olan her bireyin faydalanabileceği önemli bir terapi hizmetidir. Bireyler, tek başlarına ya da partnerleri ile birlikte terapi alabilirler.

cinsel terapi nedir cinsel terapi kliniği istanbul

Cinsel Terapi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uzman psikoloğun uzmanlık alanına göre çeşitli müdahale tekniklerini kullanarak süreci yönettiği diğer terapi yaklaşımlarıyla ortaklaşsada bazı müdahale tekniklerinde farklılıkların olduğu bir alandır. Her psikolog bu alanda çalışmalar yapamaz. Bu alanda özellikle uzmanlaşmak ve eğitim almak gerekmektedir. Kişinin önce doktor kontrolünden geçmesi gerekmektedir. Bir psikolog ile süreç başlasa dahi Cinsel terapistin kişiyi ilk seansta önce biolojik bir temel olmadığından emin olması için alanla ilgli olan doktora yönlendirmesi beklenir. Cinsel terapist biolojik bir sebep olmadığından emin olduktan sonra psikolojik düzlemde uzmanlaştığı şekliyle terapi sürecine başlar. Cinsel sorunun niteliğine göre uygulama biçimi farklılık göstermektedir.

Terapi seanslarını İstanbul Nişantaşı’ndaki kliniğimizde gerçekleştirmekteyiz. Cinsel terapi hakkında ilgili bilgi veya randevu almak için biz arayabilirsiniz.  Aynı zamanda randevu al formunu doldurarak ta bizlere ulaşabilirsiniz.