Emdr Terapi

emdr terapi istanbul

Emdr Terapi

EMDR, acı verici olayı geçmişte yaşanmış bitmiş bir öykü haline getirir der, travma uzmanı Van Der Kolk. ”Geçmiş deneyimlerimizin” bugünümüzü etkilediğini şimdiki deneyimlerimizden yola çıkarak bile söyleyebiliriz.

Bazen, olumsuz yaşam deneyimlerimizi “Yamalı bir bohçayı” sırtımızda taşır gibi diğer yaşantılarımıza taşıyabiliyoruz. Öyle ki geçmiş deneyimlerimiz, çoğu zaman gelecek yeni deneyimlerimize bile yön verebiliyor.

Bu demek oluyor ki, biz geçmişin kopuk parçalarını şimdi de eksik ama hala daha canlı bir biçimde hissedebiliyoruz. EMDR’nin ise geçmiş-şimdi-gelecek arasındaki bağı iyileştirmemize ve kendimizi çaresiz çocuktan yetkin yetişkine dönüştürmemize, hikayemizi yeniden yazmamıza önemli katkılar sağladığını söyleyebiliriz.

Terapi de hiç bir teknik ve müdahale geçmişte yaşadığımız anıları silemez. EMDR tekniği anıları silmez, ancak anılara yüklediğimiz anlam ve duyguyu yeniden işleyerek taşıdığımız yükün önüne geçer ve zihnimizin bir yerine yerleştirmeye yardımcı olur.

Ousia Psikoloji İstanbul Emdr terapi merkezi olarak hem yüz yüze hem de online emdr terapi hizmeti vermekteyiz. Uzman ve klinik psikologlarımızdan Emdr terapisi ve Emdr tedavisi hakkında bilgi almak için İstanbul Nişantaşı’ndaki merkezimize gelebilirsiniz. Dilerseniz randevu al formunu doldurarak ta bizlere ulaşabilirsiniz.