Kitap Önerisi

Hayatı Yeniden Keşfedin

Şema terapi ekolü kapsamında değerlendirilen bu kitapta çocuklukta kendimize, çevremize ve diğerlerine yönelik oluşturmaya başladığımız inançlarımıza “şema” ismi verilmektedir.

Şemaların yetişkin zamanlarımızda yaşam tuzakları haline gelebileceğini, uyum bozucu olabileceğini anlatmaktadır. Şema Terapi ekolüne ait kavramları ve yaklaşımları inceleyebiliyorsunuz.

Kitapta kendi şema alanlarınızı örneklerle değerlendirebiliyorsunuz.

Uyum bozan şemaları fark etme ve başa çıkma yöntemlerini keşfedebileceğiniz bir kitap.

Kitap Önerisi

İyileştiren Sınırlar

Sınırlar, her birimizin evrensel kabul edilen temel duygusal ihtiyaçlarından biridir. Elbette bu ihtiyaçlarımıza karşı gösterilen geçmiş tutumların bugünümüzü etkilediği bir gerçek. Kitabın yazarı bir Şema Terapistidir ve sınırlar konusunu şema terapi bakış açısıyla ele almıştır. Bu kitapta;

Geçmiş deneyimlerimizin bugünü nasıl etkilediği?

Sağlıklı hayırları sağlıklı şekilde nasıl söyleriz?

gibi meselelere cevap bulabileceğiniz yine herkese uygun bir dille yazıldığını düşündüğüm akıcı bir kitap.

Kitap Önerisi

Yaşam Tuzakları için Şema Terapi

Geçmiş deneyimlerimizden öğrendiklerimiz tıpkı bilgisayar dosyaları gibi zihnimizde dosya dosya ayrışmaktadır. Bu durum hızlı karar almayı ve seçmeyi sağlasa bile bazı durumlarda yaşam tuzaklarımız haline dönüşebilir.

Geçmiş deneyimlerimizin dosyalanmış haline “şema” ismi verilmektedir. Kitapta uyum bozucu şema alanları ve yetişkinlik zamanlarımızda içine girdiğimiz kısır döngüleri ele almaktadır.

Kitap Önerisi

EMDR Göz Hareketleriyle Yeniden İşlemleme ve Duyarsızlaştırma

Bu kitap EMDR hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen ya da mesleki pratiğine katkı sunmak isteyen kişiler tarafından okunabilir. EMDR nedir? Nasıl işe yarar? Neyi amaçlar? gibi konulara cevap veren özellikle EMDR uygulayıcıları için önemli bir baş ucu kitabıdır.